Поради в освітленні для чайників

Поради в освітленні для чайників

Поради в освітленні для чайників. В кожному напрямку зайнятості є спеціалісти своєї справи.

Для лікування лікарі, для навчання вчителі, для будівництва будівельники, а для освітлення світло-дизайнери та світлотехніки, які працюють в світлотехнічних компаніях.

Звісно, якщо у вас немає можливості замовити світлотехнічний проект у людей, які на цьому спеціалізуются, а освітлення потрібне то ось кілька порад як зробити це в домашніх умовах.

Для початку, що це за освітлення? Зовнішнє чи внутрішнє, технічне чи декоративне?

Можливо ви вже знаєте що саме ви б хотіли бачити в своєму освітленні. Але якщо ні то щоб розуміти, що потрібно – необхідно, знайти схожі, подібні на ваш, об’єкти.

Якщо це архітектурна декоративна підсвітка фасадів – знайдіть ефекти які хотіли б використати в своїй концепції освітлення, для новачка такі приклади вже краще шукати в каталогах компаній, адже там поруч з ефектом буде вказано обладнання, яке використовується для досягнення такого ефекту.

От тепер в нас є характеристика на потрібне освітлювальне обладнання, якщо воно не доступне для придбання – через високу ціну чи через регіон виробника, то можна підібрати аналоги, які будуть доступні.

Якщо це технічне чи внурішнє освітлення, і декоративний ефект не потрібний – в нагоді стануть спеціальні програми для розрахунку освітленості. В цій програмі необхідно відбудувати необхідне місце освітлення, звісно з відповідністю всім розмірам, та розстановкою меблів для того щоб передати всю повноту освітлення інтер’єру. Для відтворення джерела світла світильника існують IES-файли, які повністю його повторюють. В програмі є автоматичне розподілення світла для розрахункової зони, і задати необхідну межу середньої освітленості, та виставити висоту розрахункової зони (на підлозі або на столі).

А рекомендовані межі та норми освітленості прописані в нормативно-технічних документах ДБН.

Відштовхуючись від розрахунку необхідно визначитися з характеристиками та потрібною кількістю обладнання.

В основному декоративні світильники мають не достатню кількість світла, тому їх використовують як не основне освітлення, і встановлюють додаткове освітлення, для дотримання необхідних норм.

Є дуже багато тонкощів і факторів, які мають бути враховані і при зовнішньому освітленні і при внутрішньому, не тільки норми, а і зоровий комфорт людини, відповідність освітлення до призначення того чи іншого приміщення, колірна температура джерела світла, яскравість, та вид і тип обладнання. Саме обладнання має відповідати нормам, мати відповідні сертифікати і паспорти.

Тому якщо немає розуміння цієї справи не займайтеся самоосвітленням, це може бути шкідливо для вашого здоров’я.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ